Digital Sigara ve Elektronik Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde bütün kullanılan terimleri ve adları detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe olduğu kadar bir çok terimler vardır ve bunları ilişik duyduğumuz bir ürün yürekin bilmemiz en iyisini seçmemiz derunin yardımcı olabilir. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri hatmızdaki bilgiler doğrultusunda sakat görmüş olduğunüz bir terim ya da hatalı bir ıstılah varsa lütfen değerlendirme olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçkakımıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayan ve elektronik sigaranın kök emeklevini alegori getiren ana bu parderi.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve var ise sayısal ekranın ihtiyaç duyduğu güç pillerden gelir. Bunlar ekseri şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Bütün sistemin bir arada olduğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar çoğu kez bileğişmez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çyeksan güvenlik şalteri gibidir. Kesif kullanımlarda pilin evet da atomizerdeki temellığın aşırı ısınmasını önlemek bâtınin sistemi otomatik olarak kapatır.
Coil ( Mebdelık): Atomizerin muhtevaindeki bu başlık bir fitil etrafına sarılmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan gelen likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Mahdutçe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer serlığının içine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Bileğemektirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı gün ağzımıza mevrut dokunaklı tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Macun: Elektronik sigaraya yeni esaslayanlar kucakin önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( temellık) sineerir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı mayidır. İçeriğindeki nikotin oranları çeşitleme gösterir. Ayrıca farklı aromalı çeşitleri de bulunur.

Evyap: Tüm malzemelerini kişinin kendisi satın aldatmaıp evde demlediği likit, yani evde yapılan likit.

F

FDA: Amerikan gıda ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin lüks doldurulmasıyla oluşan sıkıntısızıntıdır. Icabında tankı top havaialtıp inceleyin temizlenmelidir.

H

Head: Kafalık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında bulunan ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low Resistance Detaylar için tıklayın (LR) Düşük Rezistans: Sakıt rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Sakıt rezistans hızlı ve henüz çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj başüstüneğunda harcanacak enerji ile ne kadar bugün dayanacagının ölçü birimidir. Mah değeri yükseldikçe metanet artar.
MOD: Meraklı elektronik sigaralara maruz genel addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. Mualla batarya ve az ohm değerlerine iye ürünlerdir. Sizin derunin seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin içre bulunan nikotin tartıına maruz addır. örnek olarak 10ml likitde 0,9 nikotin varsa bu %09 nikotin var demeındadır. umumi itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları olabilir.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne verilen addır. Bobin sarımına göre numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe duman yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol besin sanayisinde bir çok alanda kullanılan temel bir kimyevi üstelikşiktir. Sigaranın tütünında da bulunur. Kötü yoğunluğunu fazlalıkrır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le bu arada kullanılır. Bazı kişilerde alerjik yardım yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini bileğnöbetebilen elektronik sigaraların anık zerrinlmış tellerine verilen isimdir. Belirli bir solgunm şekline sahip olan bu tellerin lakırtıınlığı ve sarım adedi önemlidir.

S

Starter Macun: Serlangıç Seti ilk sefer elektronik sigara kullanacaklar bağırsakin tavsiye edilen setlerdir. Bu setler çoğunlukla reva fiyatlı ve tasarrufı macerasız ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler az rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan henüz ıvır zıvır). Erdemli güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok mualla oranda buhar üretirler ve nikotinsizken da faik miktarda boğaza vuruş sağlamlarlar. Buharlaştırma sistemi kesiksiz likit beslemesi ile mukavim tellerin içerisindeki pamuğun kalıcı ıslak kalması için tasarlanmıştır. Bu sayede göyük tat almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile beraberinde ekseriya zengin bitkisel gliserin rasyoına mevla (>%60) ve düşük nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Derece: Coilin ısınma sıcaklığı özge ölçünlü atomizerlere göre daha fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz de sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler amelî ekipman(devamlı deşarj cereyanı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere maruz umumi kişi tanktır. Likit tanklarının içerisinde atomizer esaslığı veya bobin solukmı olabilir. Sizin için seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine verilen isimdir. Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Değişen Watt: Mod cihazlarda kâin bu değer watt bileğiştirilebilir demeındadır. Atomizerineze bakarak ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: Esir Deliği – Genel anlamda mod atomizerlerde sonuçsuz kontrol mekanizması vardır. Bu sayede bâtıninize çekeceğiniz çevre nicelikını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize gereğince kötü yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı evet.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda mütebeddil volt değerıdır ve bunu kontrolör etmenizi katkısızlar. umumi olarak 3.0volts ile E Likit 6.0 volts arası bir sinerjite çkızılışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bir glikol türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi yürekin gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonrasında çısoy 510 vidalama sistemi son zamanlarda meraklı cihazlardaki vidalama sistemidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *